Czy każdą maszynę przemysłową da się relokować?

Relokacja, czyli inaczej przeniesienie maszyn, może być realizowane na różną skalę. Dotyczy przetransportowania zarówno pojedynczych urządzeń, jak i całych ciągów technologicznych. Może odbywać się w obrębie hali, pomiędzy budynkami na terenie zakładu, a nawet do nowych obiektów w zupełnie innej lokalizacji. Czy jednak każdą maszynę przemysłową da się relokować? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w dalszej części naszego wpisu.

Relokacja maszyn — kiedy jest możliwa?

Przede wszystkim podkreślić należy, że każda relokacja jest zadaniem wymagającym. Nie można się go podjąć bez opracowania szczegółowego planu poszczególnych czynności oraz określenia standardów bezpieczeństwa. Prace z tego zakresu powinny być realizowane wyłącznie przez osoby kompetentne, posiadające nie tylko odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale i zaplecze sprzętowe. Tak naprawdę jednak każda maszyna czy linia produkcyjna może zostać relokowana, chociaż w niektórych przypadkach istnieje konieczność wdrożenia bardziej zaawansowanych i indywidualnie przygotowanych procedur. Niektóre zlecenia z zakresu relokacji mogą zaangażować większą liczbę pracowników, a także specjalistycznych urządzeń i pojazdów, bywają więc znacznie bardziej czasochłonne i generują nieco więcej kosztów.

Nasza firma podejmuje się nawet najbardziej wymagających prac z zakresu relokacji maszyn, ponieważ posiadamy nie tylko niezbędne doświadczenie, ale i profesjonalny sprzęt, w tym m.in. dźwigi samojezdne, suwnice ramowe, rolki transportowe, poduszki powietrzne, platformy i wózki widłowe itd. Zajmujemy się zarówno przemieszczaniem maszyn, jak i ich demontażem i montażem. Jesteśmy w stanie wykonać niezbędne czynności w sposób bezpieczny nawet w trudno dostępnych miejscach. Dzięki współpracy z firmami transportowymi zapewniamy też specjalistyczny przewóz ponadgabarytowy, więc podejmujemy się realizacji zadań o bardzo niestandardowym charakterze. Jednocześnie gwarantujemy też wsparcie w zakresie automatyzacji przemysłowej, oferując optymalizację działań ciągów technologicznych poprzez modernizację lub wymianę maszyn.

 

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm