Czy relokacja maszyn to korzystne rozwiązanie?

Relokacja maszyn przemysłowych to nic innego, jak ich przenoszenie z jednego miejsca do miejsca docelowego. Kompleksowa relokacja powinna składać się z demontażu maszyny, jej załadunku, transportu, rozładunku, montażu i instalacji urządzenia lub linii produkcyjnej. Cały proces transferu maszyn wymaga dobrej organizacji, dokładnego zaplanowania każdego etapu i ostrożności, co jest gwarantem bezpieczeństwa. Profesjonalne firmy zajmujące się relokacją sprzętu, muszą mieć zatem dużą wiedzę i doświadczenie z zakresu logistyki i technologii maszyn.

Relokacja maszyn może mieć charakter wewnętrzny i zewnętrzny. Oznacza to, że istnieje możliwość transferu maszyn nie tylko wewnątrz danego zakładu, ale również poza jego obręb. Czasami przebiega w trudnych warunkach lub dotyczy maszyn cennych czy ponadgabarytowych. Z tego właśnie powodu firmy zajmujące relokacją maszyn muszą posiadać nie tylko dużą wiedzę i doświadczenie, ale także dysponować wysokiej jakości sprzętem. Najczęściej na wyposażeniu takich firm znajdują się wózki widłowe, naczepy, suwnice mobilne, podnośniki hydrauliczne, platformy i dźwigi samojezdne czy rolki transportowe.

Kiedy warto skorzystać z relokacji maszyn przemysłowych?

Transfer maszyn przemysłowych sprawdza się głównie w sytuacjach, gdy dana firma ma swoje oddziały w wielu miastach Polski lub poza granicami kraju, a potrzebuje użyć sprzętu, którego nie ma na stanie zakładu, ale który znajduje się w zasobach innego oddziału. Większość z nas jest zdania, że z relokacją urządzeń związane są wysokie koszty, jednak w porównaniu do zakupu nowej maszyny, jest to bardzo opłacalna usługa dla przedsiębiorstw.

Transfer maszyn wykonany przez profesjonalną firmę pozwoli zaoszczędzić pieniądze – wystarczy, że skorzysta się z usług sprawdzonej firmy relokacyjnej, która wie, w jaki sposób przenosić maszyny oraz jakiego transportu użyć, aby opłacało się to finansowo. Co więcej, wiele firm oferuje kompleksową relokację maszyn, czyli oprócz załadunku, transportu i rozładunku, oferuje także demontaż i montaż maszyn oraz całych linii produkcyjnych.

Profesjonalna relokacja maszyn to korzystne i bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu firm, które mają swoje oddziały i filie w różnych zakątkach Polski, a nawet poza granicami kraju. Transport ciężkiego sprzętu (często ponadgabarytowego) organizowany we własnym zakresie to bardzo trudne przedsięwzięcie, które może spędzić sen z powiek. Co ważne, każdy błąd może nas sporo kosztować i wiązać się ze stratami finansowymi, a nawet wstrzymaniem produkcji.

Współpracując z doświadczoną firmą, nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo maszyn, uzyskanie pozwoleń, uprawnień oraz całą logistykę, Co więcej, można oszczędzić czas i pieniądze, a przy tym nie denerwować się i spać spokojnie. Doświadczona firma relokacyjna wykona transfer maszyn dużo szybciej, sprawniej, bezpieczniej i zgodnie z prawem. Transport ponadgabarytowych urządzeń nie jest prosty i łatwo można doprowadzić do wypadku oraz uszkodzenia maszyny, a z profesjonalną firmą nam to nie grozi. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm