Ile kosztuje profesjonalna relokacja maszyn?

Każda relokacja maszyn wymaga dokładnego zaplanowania poszczególnych etapów. W jej skład wchodzi demontaż maszyny i spakowanie jej elementów, załadunek maszyny na samochód, transport, jej bezpieczny rozładunek, a także montaż w nowym miejscu. Jest to duże przedsięwzięcie, które nie kosztuje wcale najmniej. Jednak nadal jest bardziej opłacalne niż zakup nowych maszyn. Firmy relokacyjne każde zlecenie relokacji maszyn przemysłowych rozpatrują indywidualnie. Ustalenie odgórnie jednej stałej kwoty jest niemożliwe, gdyż każda relokacja jest inna. Co jednak ma wpływ na cenę takiej relokacji?

Jaką cenę trzeba zapłacić za kompleksową relokację maszyn?

Jedna firma będzie chciała relokować maszyny w ramach tego samego zakładu produkcyjnego, a inna do oddziału w innej części kraju, a nawet poza granicę Polski. Jak dobrze wiesz, dystans do pokonania wiąże się z wydatkiem w postaci paliwa, którego cena nieustanie wzrasta.

Co więcej, maszyny przemysłowe różnią się między sobą. Jedne są mniejsze, a tym samym lżejsze. Natomiast inne są bardzo rozbudowane i mają ogromne gabaryty oraz ciężar. To utrudnia cały proces relokacji i wymaga zastosowania innego sprzętu do rozładunku, załadunku i transportu maszyny.

Na cenę ma wpływ także ilość transportowanych maszyn - im jest ich więcej, tym więcej pracy i czasu trzeba poświęcić, a także przydzielić do tego zadania większą liczbę pracowników, co również podnosi koszty całego przedsięwzięcia. Cena wzrasta także, gdy relokacja dotyczy delikatnych urządzeń wymagających dużej ostrożności.

Jak widzisz, bardzo dużo jest czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wycenie usługi, jaką jest relokacja maszyn przemysłowych. Jednak cena nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym o wyborze danej firmy relokacyjnej. Dużą uwagę należy zwrócić na jej doświadczenie, opinie Klientów i zaplecze techniczne.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm