Jak postępować z prasami hydraulicznymi przy relokacji zakładu przemysłowego?

Prasa hydrauliczna to niezwykle przydatne urządzenie, które wykorzystuje się w przeróżnych dziedzinach. Uniwersalność tej maszyny wynika wprost z zasad, na których opiera się jej działanie. Prasa hydrauliczna jest bowiem sprzętem wykorzystującym ciecz do przesyłania energii. Prawem fizycznym pozwalającym zdefiniować sposób działania prasy hydraulicznej jest prawo Pascala, które wzięło swoje określenie od nazwiska słynnego francuskiego matematyka i filozofa.

Specyfika relokacji prasy hydraulicznej

Na prasę hydrauliczną składają się zasadniczo trzy części, spośród których każda pełni istotną rolę. Jeśli zabrakłoby jednej z nich, prasa hydrauliczna nie mogłaby działać. Jakie to części? Główna maszyna, układ napędowy oraz hydrauliczny układ sterowania. W związku z tym, że całość, jaką jest prasa hydrauliczna, składa się z mniejszych elementów, podczas relokacji trzeba dokonać demontażu tego urządzenia. Taka okoliczność niewątpliwie sprawia, że proces przenoszenia sprzętu z miejsca na miejsce staje się łatwiejszy. Można go wtedy transportować zarówno na mniejsze, jak i na większe odległości. Jeżeli chodzi o tę pierwszą opcję, niewątpliwie przydają się do niej wózki widłowe. Natomiast w przypadku drugiej ewentualności potrzebne są także kontenery, do których będzie można zapakować poszczególne części prasy hydraulicznej, aby następnie przewieźć je na spory dystans odpowiednim środkiem transportu. Najlepszym pojazdem do tego celu wydaje się być samochód ciężarowy, gdyż posiada on sporą pojemność i może dotrzeć w każde pożądane miejsce.

Po dokonaniu relokacji przychodzi zaś czas na ponowny montaż prasy hydraulicznej. Proces ten należy przeprowadzić z najwyższą starannością, aby umożliwić urządzeniu dokładnie taki sam sposób działania jak przed relokacją. Koniec końców, udana relokacja to taka, w trakcie której nie dochodzi do żadnych uszkodzeń i która pozwala użytkować sprzęt tak samo jak wcześniej, tyle że w innym miejscu.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm