Jak wygląda automatyzacja procesów w zakładach obróbki szkła płaskiego?

Szkło płaskie to materiał, który wykorzystywany jest do produkcji różnorodnych wyrobów końcowych, w tym przede wszystkim okien, fasad budynków, paneli słonecznych, a także elektroniki czy mebli. Zakres jego zastosowań jest bardzo szeroki, co z jednej strony jest dla producentów szansą, a z drugiej sporym wyzwaniem. Innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej to szereg nowych możliwości, wykorzystywanych obecnie w wielu dziedzinach przemysłu. Czy mogą stanowić potencjał również dla zakładów obróbki szkła płaskiego?

Automatyzacja procesów sposobem na wzrost konkurencyjności 

Współczesny przemysł szklarski musi sprostać wielu wyzwaniom. Popyt na szkło płaskie jest duży, ale i konkurencja niemała. Globalizacja sprawia, że producenci i dostawcy z powodzeniem coraz prężniej działają na międzynarodowym rynku. Produkty z Chin coraz częściej trafiają do Europy, podbijając lokalne rynki głównie swoimi niskimi cenami. Taka sytuacja bywa szczególnie problematyczna dla przedsiębiorstw, które działają wyłącznie na rynku rodzimym, więc nie mają oparcia u zagranicznych kontrahentów.

Jak podnieść swoją konkurencyjność na rynku, podnosząc wydajność, sprawność i jakość wyrobów? Współcześnie dużym potencjałem okazuje się właśnie automatyzacja przemysłowa, która znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie w różnych dziedzinach. Nowe technologie to szansa dla przemysłu szklarskiego na rozwój, a jednocześnie odparcie taniego importu z zagranicy.

Wiele etapów w produkcji i obróbce szkła płaskiego nadal wykonywanych jest ręcznie, co generuje nie tylko większą stratę czasu, ale również wolniejszy przepływ materiału. Odpowiednio zaprojektowane i wdrożone rozwiązania z zakresu automatyki mogą w sposób optymalny zwiększyć wydajność produkcyjną, a w konsekwencji prowadzić do redukcji kosztów.

Jeśli interesują cię rozwiązania z zakresu automatyzacji przemysłowej, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zapewniamy profesjonalne wsparcie, jakiego oczekują przedsiębiorstwa z różnych branż. Realizujemy zamówienia o różnym stopniu zaawansowania, zawsze wychodząc naprzeciw potrzebom i możliwościom finansowym naszych klientów. Celem naszych działań jest optymalizacja produkcji poprzez zwiększenie jej wydajności i obniżanie kosztów. Zapraszamy do kontaktu.

 

 

 

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm