Kalkulacja budżetowa relokacji. Jak wyliczyć koszty procesu?

Relokacja maszyn to po prostu przeniesienie ich w inne miejsce. Wbrew pozorom jest to jednak skomplikowana operacja, wymagająca konkretnych umiejętności. W skład tej kompleksowej usługi wchodzi skrupulatne zaplanowanie całego przedsięwzięcia, demontaż oraz załadunek maszyn wraz z ich odpowiednim zabezpieczeniem, sam transport, a także wyładowanie ich w miejscu przeznaczenia, montaż i przygotowanie do działania. Proces ten jest bardzo istotny w branży budowlanej, w przypadku której miejsca wykonywania zleceń regularnie ulegają zmianie, a także w dużych firmach, które obsługują wiele zakładów. Zazwyczaj czasowe przeniesienie potrzebnych maszyn w inne miejsce jest bardziej opłacalne niż zakup zupełnie nowych urządzeń dla kolejnej siedziby. Zdarzają się również relokacje całych zakładów przemysłowych – są to bardzo skomplikowane operacje, które wymagają niezwykle dokładnego planu i perfekcyjnej organizacji całego procesu. 

Jako że każdy przypadek relokacji maszyn jest pod jakimś względem wyjątkowy, nie da się ustalić jednej, stałej ceny tej usługi. W każdym przypadku przygotowania do operacji poprzedza jej wycena, w której bierze się pod uwagę wiele różnych czynników. Warto przy tym pamiętać, że relokacja maszyn zazwyczaj jest bardziej opłacalna i przede wszystkim znacznie łatwiejsza, gdy zleci się ją zewnętrznej firmie. To skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga dużej znajomości zarówno maszyn, jak i obowiązujących przepisów, a także odpowiedniej wiedzy w dziedzinie transportu. Nasza firma ma doświadczenie oraz umiejętności, które zapewniają bezproblemowy przebieg tej niełatwej operacji. 

Co wpływa na koszt relokacji maszyn? 

Najbardziej istotnymi czynnikami, które mają wpływ na cenę relokacji maszyn, są liczba transportowanych urządzeń oraz dystans, który mają pokonać. Zależność jest tutaj bardzo wyraźna: im więcej maszyn do przewiezienia, tym więcej pracy wymaga ich załadunek i więcej materiału zostaje wykorzystane do ich odpowiedniego zabezpieczenia, z kolei dystans to wydatek w postaci paliwa. Koszt rośnie przede wszystkim wtedy, gdy ilość transportowanych maszyn powoduje konieczność wykorzystania większej liczby pojazdów. Podczas obliczania ceny usługi trzeba więc zwrócić uwagę nie tylko na liczbę urządzeń, ale również ich wielkość oraz ładowność używanych ciężarówek. 

Również rodzaj maszyn ma znaczenie: niektóre z nich, na przykład wiele spośród pojazdów budowlanych, to obiekty wielkogabarytowe, których transport wymaga nieco innych środków i dodatkowej organizacji. Cena rośnie również w przypadku delikatnych urządzeń, które wymagają szczególnej ostrożności. Oczywiście wszystkie przewożone przedmioty są odpowiednio zabezpieczone na czas transportu, jednak niektóre z nich mogą potrzebować zastosowania dodatkowych, kosztownych środków. 

Choć cena z pewnością ma ogromne znaczenie dla każdego przedsiębiorcy, niekoniecznie powinna być czynnikiem decydującym. Warto wybrać usługi firmy, która jest przystępna cenowo, ale równocześnie na tyle pewna i posiadająca odpowiednio duże doświadczenie, aby potrafiła zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa oraz sprawną organizację transportu. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do grona naszych zleceniodawców. 

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm