Kiedy warto wykorzystać usługę, jaką jest relokacja maszyn?

Relokacja maszyn to nic innego, jak ich przenoszenie z jednego miejsca do miejsca docelowego, np. między oddziałami danej firmy. Kompleksowa usługa składa się nie tylko z transportu maszyn, ale również z ich demontażu, załadunku, rozładunku oraz montażu i instalacji. Każda relokacja wymaga dobrej organizacji i dokładnego zaplanowania wszystkich etapów. W tym celu wykonuje się precyzyjny plan relokacji, który jest gwarantem bezpieczeństwa. Osoby zajmujące się transferem sprzętu muszą mieć wiedzę i duże doświadczenie z zakresu logistyki i technologii maszyn. W tym artykule dowiesz się, kiedy i dlaczego warto skorzystać z usług relokacji maszyn i linii technologicznych!

Kiedy skorzystać z relokacji maszyn przemysłowych?

Przedsiębiorstwa przemysłowe to bardzo często rozbudowane firmy z dużą liczbą oddziałów zarówno w kraju, jak i za granicą. Czasami zdarza się sytuacja, w której konieczne jest użycie maszyny, której nie ma na stanie zakładu, ale która znajduje się na wyposażeniu firmy w innym mieście, a nawet w innym kraju. To właśnie wtedy warto skorzystać z relokacji maszyn, czyli ich przeniesienia w miejsce docelowe. Może mieć ona charakter zewnętrzny lub wewnętrzny. Ten pierwszy wiąże się z przeniesieniem maszyny w obrębie zakładu, a drugi dotyczy transportu na większe odległości, poza obrębem zakładu przemysłowego.

Profesjonalna relokacja maszyn to korzystne i bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu firm, które się rozrastają i powiększają zakres swoich usług. Również wymiana starych maszyn produkcyjnych na nowe to jeden ze sposobów na przystosowanie przedsiębiorstwa do wymogów współczesnego przemysłu. Zdarzają się także sytuacje, że dana firma chce zmienić miejsce swojego urzędowania. Wówczas konieczna jest relokacja całego zakładu produkcyjnego.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług relokacji maszyn?

Relokacja to trudne, skomplikowane i wieloetapowe przedsięwzięcie. Czasami przebiega ona w trudnych warunkach lub dotyczy maszyn cennych, ponadgabarytowych lub urządzeń o szczególnych wymaganiach. Z tego właśnie powodu warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się relokacją maszyn. Pracownicy takiej firmy mają nie tylko dużą wiedzę i doświadczenie, ale także dysponują wysokiej jakości sprzętem koniecznym do przeniesienia maszyn, linii produkcyjnych czy ciągów technologicznych. Najczęściej na wyposażeniu takich firm znajdują się suwnice mobilne, wózki widłowe, naczepy, podnośniki hydrauliczne, platformy, dźwigi samojezdne czy rolki transportowe.

Relokacja maszyn wykonana przez profesjonalną firmę pozwoli zaoszczędzić pieniądze, gdyż przedsiębiorstwo produkcyjne nie będzie zmuszone we własnym zakresie wynajmować specjalistycznego sprzętu wraz z operatorem i pojazdów transportowych do załadunku, rozładunku i transferu maszyn. Co więcej, transport ciężkiego sprzętu, często ponadgabarytowego, organizowany we własnym zakresie to bardzo trudne przedsięwzięcie. Dodatkowo każdy, nawet najmniejszy błąd może sporo kosztować przedsiębiorcę i wiązać się ze stratami finansowymi. Współpracując z doświadczoną firmą relokacyjną nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo maszyn, uzyskanie pozwoleń, uprawnień oraz całą logistykę.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm