Podstawowe parametry techniczne żurawi samojezdnych

Żurawie samojezdne to dźwigi halowe, które znajdują zastosowanie przy wznoszeniu hal magazynowych, w transporcie wewnątrzzakładowym, a także przy relokacji maszyn produkcyjnych, linii technologicznych, pras i maszyn CNC. Są niezastąpione przy realizacji projektów montażowych, serwisowych oraz w pracach przeładunkowych w zakładach przemysłowych. Coraz częściej korzysta się z nich w budownictwie jednorodzinnym, prefabrykacyjnym, przy stawianiu konstrukcji stalowych, a także w działach utrzymania ruchu do zapewniania odpowiedniej infrastruktury technicznej.

Wiele zakładów produkcyjnych, fabryk i magazynów korzysta z usług wynajmu dźwigów halowych, którymi mogą przetransportować ciężkie maszyny i urządzenia. Skorzystanie z usług wypożyczalni wymaga znacznie niższych nakładów pieniężnych niż nabycie maszyny na własność. Żuraw samojezdny wynajęty od profesjonalnej firmy pozwoli szybko, sprawnie i bezpiecznie przetransportować nawet duże ciężary. Ogromną zaletą takich dźwigów jest ich wysoka precyzja pracy oraz zwrotność. Ich niewielkie rozmiary dają możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc, do których większe dźwigi nie mogą dotrzeć.

Jakimi parametrami cechują się żurawie samojezdne?

Dźwignica żurawia samojezdnego może być zamontowana na podwoziu samochodu ciężarowego lub specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym. Najlepsze jakościowo specjalistyczne żurawie cechują się solidną konstrukcją i dobrymi parametrami technicznymi. Gwarantują one udźwig nawet do kilkuset ton przy wysokościach podnoszenia przekraczających 100 metrów nad ziemią.

Jednak dużo większą popularnością w zakładach przemysłowych oraz w budownictwie cieszą się maszyny o udźwigu do 100 ton, które są bardzo mobilne i zapewniają komfort pracy. Mogą być one wyposażone w napęd mechaniczny, elektryczny lub hydrauliczny.

Bardzo ważnym parametrem technicznym jest zasięg pracy żurawia samojezdnego oraz moment roboczy. Ten pierwszy jest szczególnie istotny przy inwestycjach, gdzie istnieje ograniczona ilość miejsc na rozstawienie dźwigu. Natomiast moment roboczy oznacza iloczyn udźwigu i wysięgu żurawia. Im jest on większy, tym lepiej. Duże znaczenie ma także sprawność techniczna, normy UDT oraz rocznik maszyny.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm