Poznaj zalety wynajmu dźwigów budowlanych

Jeżeli poszukujesz dźwigu budowlanego i zastanawiasz się nad tym, czy bardziej opłacalne jest jego kupno, czy wynajem, to świetnie trafiłeś. W tym wpisie podpowiemy, dlaczego warto wypożyczać tego typu maszyny. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu!

Mobilne dźwigi budowlane czy tradycyjne żurawie?

Kiedy podejmiesz już decyzję o wynajmie odpowiedniego urządzenia, które będzie dla Ciebie pracowało przez określony czas, to dobrze, żebyś już na samym początku zaplanował również jego wykorzystanie. Musisz przy tym pamiętać, że tradycyjne dźwigi budowlane muszą być przetransportowane na miejsce pracy. Trzeba je nie tylko rozstawić czy odpowiednio zmontować, ale również złożyć po wykonaniu zlecenia. Wynajem mobilnych dźwigów jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie czasu i wykonanie kilku mniejszych zleceń w niewielkim obszarze oraz zaoszczędzenie pieniędzy za wynajem. 

Ile czasu trzeba poświęcić na rozstawienie klasycznego żurawia? 

Warto zaznaczyć, że mobilne dźwigi budowlane charakteryzują się szybkim czasem rozłożenia. Szacuje się, że maszyna może być gotowa do pracy już w 30 minut (oczywiście wszystko zależy od podłoża, na którym będzie stawiana). Jest to oczywiście bardzo krótki czas, zwłaszcza w porównaniu z klasycznymi żurawiami. Należy także powiedzieć, że w przypadku dźwigów mobilnych możliwe jest ich rozstawienie z poziomu ziemi, co znacznie ułatwia i usprawnia pracę.

Zalety wynajmu żurawi

Do największych zalet wynajmu dźwigów, zaliczyć należy znaczną oszczędność czasu i pieniędzy. Koszt wypożyczenia maszyny nie równa się nawet z kosztem, który przedsiębiorca zmuszony byłby ponieść w związku z zakupem dźwigu na własność. Ponadto, decydując się na wynajem urządzenia, nie musimy martwić się o jego regularne serwisowanie lub inne koszty związane z codzienną eksploatacją.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm