Relokacja maszyn – czy to się opłaca?

Najogólniej rzecz ujmując, mianem relokacji maszyn określa się proces ich przenoszenia. Wbrew powszechnie panującej opinii nie jest to tak proste zadanie, jak mogłoby się początkowo wydawać. Od osób zajmujących się tą czynnością wymaga się technicznego obycia, logistycznych umiejętności oraz pełnej skuteczności. Jak przebiega relokacja maszyn i czy w ogóle się opłaca? Na te pytania postaraliśmy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do uważnej lektury.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z relokacji maszyn?

Żyjemy w świecie, w którym przedsiębiorstwa przemysłowe rozwijają się wyjątkowo prężenie. Nierzadko zdarza się, że dana firma ma swoje oddziały w wielu miastach lub krajach. Relokacja maszyn sprawdza się doskonale w sytuacjach, w których występuje konieczność użycia maszyny, której nie ma na stanie zakładu, ale która znajduje się w zasobach innej filii. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę koszt maszyn przemysłowych – relokacja jest o wiele tańsza niż nowe urządzenie.

Co wchodzi w skład relokacji maszyn?

Jak już wcześniej wspomniano, relokacja maszyn uważana jest za skomplikowane działanie. Składa się na nią pięć głównych składowych:

  1. Załadunek maszyn.
  2. Transport maszyn.
  3. Rozładunek maszyn.
  4. Instalacje poszczególnych urządzeń.
  5. Instalacje linii produkcyjnych oraz technologicznych.

Poszukując firmy, która zajmie się przeniesieniem urządzeń, warto wybrać taką, której oferta wyróżnia się kompleksowością. Dzięki temu możemy mieć pewność, że proces relokacji przebiegnie szybko, a maszyny nie ulegną zniszczeniu w trakcie przewożenia.

Relokacja maszyn – zewnętrzna i wewnętrzna

Warto również zaznaczyć, że relokacja maszyn może przebiegać na dwóch płaszczyznach – wewnętrznej lub zewnętrznej. Jak można się łatwo domyśleć relokacja wewnętrzna polega na przeniesieniu urządzenia w obrębie jednego zakładu, druga – zewnętrzna na przetransportowaniu go do odrębnej filii.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm