Relokacja maszyn? Tylko z profesjonalną firmą

Relokacja maszyn i zaawansowanych linii przemysłowych to dość duże przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko czasu i zastosowania odpowiednich sprzętów, ale również posiadania koniecznych umiejętności. Polega na demontażu, transporcie, a następnie przeprowadzeniu montażu w nowym miejscu. Wszystkie prace muszą być wykonane zgodnie z opracowanym wcześniej planem, precyzyjnie i starannie, a także z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Przy relokacji maszyn kluczowe znaczenie odgrywają wiedza i umiejętności. Dlatego też to zadanie warto powierzyć specjalistom.

Dlaczego relokacje maszyn należy oddać w ręce profesjonalistów?

Ze wsparcia profesjonalnej firmy warto skorzystać zarówno w przypadku przenoszenia maszyn na duże odległości, jak i w sytuacji konieczności zorganizowania transferu w ramach tego samego obiektu. Proces przenoszenia sprzętów czy linii produkcyjnych składa się z kilku etapów. Na każdym z nich niezbędne jest opracowanie szczegółowego planu działania i zachowania koniecznych środków bezpieczeństwa. Wybór firmy z odpowiednim doświadczeniem i zapleczem sprzętowym to gwarancja sprawnego i profesjonalnego transferu. Zleceniodawca powierza zadanie starannego przeprowadzenia relokacji specjalistom, oczekując zrealizowania zlecenia zgodnie z ustaleniami w umowie. W tym przypadku cała odpowiedzialność związana z montażem, zabezpieczeniem, transportem, ustawieniem maszyn itd. spoczywa na podwykonawcy.

Jak wybrać firmę odpowiedzialną za relokację maszyn?

Wybór firmy zewnętrznej odpowiedzialnej za relokację maszyn nie powinien być przypadkowy. Trzeba pamiętać, że transfer maszyn czy linii produkcyjnych to nie  jest zwykła “przeprowadzka”. Do tego zadania potrzeba znacznie innych umiejętności oraz zaplecza sprzętowego. Warto więc zwrócić uwagę na firmy, które mają niezbędne doświadczenie w tym zakresie. Należy wcześniej sprawdzić, czy potencjalny podwykonawca posiada dokumentację potwierdzającą, że w przeszłości odpowiadał za relokację maszyn. Pomocne mogą okazać się też wszelkie referencje czy listy polecające, które potwierdzą jego profesjonalizm i wysoką jakość usług. Jeśli istnieje taka możliwość, dobrze jest poznać opinie na temat danej firmy.

Firma odpowiedzialna za relokację maszyn musi posiadać stosowne ubezpieczenie na wypadek ewentualnych uszkodzeń czy zniszczeń. Im wyższa wysokość polisy, tym lepiej. Kolejna ważna kwestia to koszt usług. Oczywiście nie jest wskazane kierowanie się wyłącznie ceną, zawsze najważniejsze powinno być dla nas bezpieczeństwo transferu. Dlatego warunki finansowe warto rozważyć dopiero w momencie, gdy będziemy mieć pewność, że dana firma świadczy usługi na najwyższym poziomie.

 

 

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm