Rola i znaczenie wózków widłowych przy relokacji maszyn

Maszyny przemysłowe zasadniczo są obiektami, które mają charakter stacjonarny. Raz zamontowane, stoją w danym miejscu, dopóki nie wystąpią wyjątkowe okoliczności, które będą się wiązały z koniecznością relokacji maszyn. Takie okoliczności mogą mieć różny charakter. Jest do nich w stanie dojść chociażby wtedy, kiedy następuje przebudowa fabryki. Niektóre maszyny mogą wówczas zmienić swoje miejsce postoju. Inny przypadek, w którym następuje relokacja sprzętu przemysłowego, zachodzi wówczas, gdy dana fabryka zostaje przeniesiona w inną lokalizację, natomiast zachowane zostają jej maszyny.

Żeby relokacja maszyn przemysłowych się powiodła, należy w tym celu zastosować odpowiednie środki. Głównym czynnikiem, który wpływa na sprawne przeprowadzenie relokacji maszyn, jest dobranie odpowiedniego sprzętu transportowego. Musi on być na tyle duży, żeby pomieścić wszystkie urządzenia. Powinien charakteryzować się też odpowiednią wytrzymałością, aby w trakcie relokacji nie poddać się ciśnieniu i się nie załamać. Do pełnienia tej roli są w pełni przygotowane wózki widłowe.

Jakie są zalety wózków widłowych?

Wózki widłowe sprawdzają się podczas relokacji maszyn o tyle dobrze, że są w stanie nie tylko bezproblemowo przetransportować urządzenia, lecz także świetnie nadają się na precyzyjne ulokowanie sprzętu w danym miejscu. Jest to tym bardziej przydatne, im mniej miejsca jest w danej przestrzeni fabrycznej. Wózki widłowe są bowiem w stanie operować w ciasnych przejściach. Z usług tych urządzeń można korzystać nawet wtedy, jeżeli nie posiada się ich na własność. Nie stanowi to żadnej przeszkody, gdyż wózki widłowe można wypożyczyć z firm, które oferują taką usługę. Jeśli chodzi o wytrzymałość, urządzenia te są w stanie unieść sprzęt, który waży nawet dwanaście ton. Dokładny udźwig zależy oczywiście od danego modelu wózka. Niektóre z nich są w stanie podnieść jedynie cztery tony, a inne trzy razy więcej ładunku. Ponadto zaletą wózków widłowych jest to, że niekiedy posiadają one dodatkowy osprzęt w rodzaju pasów czy haków, dzięki którym mogą podjąć się nietypowych prac.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm