Transport ponadgabarytowy, czyli jaki?

Po drogach krajowych i międzynarodowych mogą poruszać się pojazdy o określonych wymiarach i wadze. Jest to określone prawnie. Wszystkie ładunki, których wielkość i masa przekraczają te wymiary są zaliczane do transportu ponadgabarytowego. Przewożenie dużych ładunków (np. przęseł mostów, łodzi, turbin wiatrowych) wymaga profesjonalnego podejścia.

Niezwykle ważny jest wybór optymalnego pojazdu oraz rozsądne zaplanowanie trasy przejazdu. Istotne jest także samo załadowanie i rozładowanie dużego ładunku, dlatego jeśli trzeba przewieźć coś dużego, najlepiej jest zgłosić się do specjalistów, którzy zajmują się takim transportem i mają duże doświadczenie w tej dziedzinie.

Różnica między transportem standardowym a ponadgabarytowym

Do transportu ponadgabarytowego zaliczamy wszystkie ładunki, które przekraczają takie wymiary:

• Długość środka transportowego razem z towarem – 16,5 m
• Szerokość środka transportowego z ładunkiem – 2,5 m
• Wysokość pojazdu z ładunkiem (mierzona od ziemi) – 4 m
• Całkowity ciężar pojazdu z towarem, kierowcą oraz paliwem – 42 tony

Innymi słowy każdy towar, którego wymiary przekraczają wymiary standardowej naczepy (13,6 m x 2,48 m x 3 m) i ważą więcej niż 25 ton, może być klasyfikowany jako transport ponadgabarytowy.

Dlaczego warto zaufać fachowcom?

Firmy, takie jak nasza, zajmujące się transportem ponadgabarytowym doskonale znają realia takiego przedsięwzięcia. Zdajemy sobie sprawę z kompleksowości takiego transportu. Wiemy jak zaplanować zarys całej trasy, dobrać właściwy pojazd i zadbać o ewentualne dostosowanie infrastruktury drogowej na czas przejazdu. Logistyka takiego transportu jest bardzo ważna, dlatego warto jest w tej kwestii zdać się na profesjonalistów. Zajmiemy się przewiezieniem dużego ładunku począwszy od wyboru pojazdu, wytyczenia trasy, a skończywszy na załatwieniu wszelkich niezbędnych zezwoleń i dokumentów. Z nami przewiezienie nawet ogromnych maszyn ważących do 400 ton stanie się możliwe. Naszym priorytetem jest sprawny i bezpieczny transport do miejsca docelowego.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm