,,Trudne" relokacje. Jak przemieszczać maszyny o szczególnych wymaganiach?

Zakłady produkcyjne dysponują flotą specjalistycznych urządzeń. W momencie, w którym zachodzi potrzeba relokacji maszyn, należy ją odpowiednio zaplanować. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, aby prace przebiegały efektywnie, a jednocześnie nie wpłynęły w sposób negatywny na zdolności produkcyjne zakładu. Właśnie dlatego ważne jest szczegółowe zaplanowanie działań, którym powinny się zająć osoby z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami. Profesjonalne podejście do planowanych działań pozwoli skrócić czas relokacji oraz przemieścić maszyny w bezpieczny sposób. Jak to zrobić?

Opracowanie projektu i demontaż 

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać, aby bezpiecznie przemieścić maszyny o szczególnych wymaganiach, jest zaplanowanie działań. W tym celu należy opracować projekt relokacji maszyn. Warto go zlecić specjalistom, ponieważ dzięki odpowiednim kwalifikacjom i doświadczeniu łatwiej określić przebieg działań na podstawie indywidualnych potrzeb i wymagań sprzętowych oraz warunków, które panują w przestrzeni, do której sprzęt będzie przemieszczany.

Dzięki dobrze przygotowanemu projektowi prace związane z deinstalacją maszyn, transportem i instalacją w nowym zakładzie przebiegną sprawnie i bezpiecznie. Kolejnym krokiem jest demontaż maszyn. Prace powinny być przeprowadzone na podstawie wytycznych określonych w projekcie, a zespół, który się nim zajmuje, musi zachować szczególną ostrożność, ponieważ podczas relokacji sprzęt może łatwo zostać uszkodzony. Odpowiednie zaplecze logistyczne i technologiczne pozwala na skrócenie czasu pracy.

Jak przebiega transport i rozładunek maszyn? 

Dobry projekt i sprawny demontaż maszyn to połowa sukcesu. Następnym krokiem jest transport maszyn przemysłowych, który również musi się odbyć na podstawie założeń określonych w projekcie. Istotny jest sprawny i rozsądny załadunek urządzeń, zabezpieczenie ich w transportującym pojeździe oraz wybór bezpiecznej, a jednocześnie możliwie jak najkrótszej trasy.

Ostatnim, ale niemniej ważnym krokiem w relokacji maszyn o szczególnych warunkach jest rozładunek i montaż maszyn przemysłowych w nowej lokalizacji. Działania związane z rozładunkiem powinny przebiegać sprawnie, dzięki dobremu zaplanowaniu działań. Po ustawieniu ich w docelowych miejscach muszą odbyć się oględziny oraz pomiary stanowiska przeznaczenia. Ostatnim krokiem jest podłączenie urządzeń oraz uruchomienie i sprawdzenie.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm