Zastosowania suwnicy mobilnej  

Suwnice to urządzenia, które są podstawą w przemyśle. Można przy ich pomocy transportować i przenosić ciężkie, często ponadgabarytowe ładunki. Stosuje się je w zakładach pracy, magazynach, na placach budów, w zakładach przemysłowych, stoczniach oraz wszędzie, gdzie potrzebny jest spory udźwig oraz stabilność.

Suwnice to najprościej mówiąc urządzenia dźwignicowe pracujące w ruchu przerywanym, które składają się z mostu poruszającego się po torze jezdnym oraz wciągnika lub wciągarki przejeżdżających po moście suwnicy. Przemieszczanie ładunków w poziomie i w pionie jest możliwe właśnie dzięki działaniu wciągarki lub wciągnika. Te maszyny są wykorzystywane podczas różnych prac – transportowych, magazynowych, przeładunkowych czy produkcyjnych.

Rodzaje suwnic


• Suwnice pomostowe natorowe
• Suwnice pomostowe podwieszane
• Suwnice bramowe
• Suwnice półbramowe
• Suwnice wspornikowe
• Suwnice kolumnowe


Suwnice pomostowe są powszechnie wykorzystywane w halach przemysłowych. Pomost tych suwnic jest zainstalowany na szynach jezdnych. Po nim przemieszcza się cięgnik. Suwnica jest obsługiwana z kabiny operatora albo z gruntu.

Suwnice podwieszane są wykorzystywane pod konstrukcją dachową w obiekcie budowlanym, gdyż pozwala na to ich modułowa konstrukcja podwieszana na jednej szynie jezdnej.

Suwnice bramowe są montowane i wykorzystywane na zewnątrz obiektów budowlanych. Ich budowa składa się z pomostu podwieszonego na bocznych mostach. Po tym pomoście porusza się cięgnik. Podwozie takich suwnic może być szynowe albo kołowe. Najczęściej korzysta się z nich w stoczniach i składowiskach.

Suwnice mobilne

Kolejnym rodzajem suwnic są suwnice mobilne, które można bez większych problemów przemieszczać. Dzięki swoim niewielkim gabarytom mogą być transportowane z miejsca na miejsce, dlatego świetnie sprawdzają się przy pracach remontowych, instalacyjnych, rozbiórkowych. Są także często wykorzystywane w halach produkcyjnych, fabrykach i magazynach, gdzie przenoszą ciężkie elementy. Okazują się być niezwykle przydatne przy pracach związanych z relokacją i transferem maszyn oraz linii produkcyjnych. Można je przesuwać nawet wtedy, gdy są pod pełnym obciążeniem.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm