Zastosowanie dźwigu halowego

Dźwigi halowe służą przede wszystkim do transportu wewnątrzzakładowego, jak również do relokacji maszyn i urządzeń. Dzięki nim wiele prac budowlanych można wykonać szybciej, bezpieczniej i wydajniej. Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe bez ciężkiego sprzętu, dlatego jest on stosowany praktycznie na każdym etapie realizacji inwestycji. Dynamiczny postęp w tym sektorze nie byłby możliwy, gdyby nie zaawansowane maszyny budowlane, w tym dźwigi halowe, które nazywane są również żurawiami samojezdnymi czy przeładunkowymi. Cechują się one wysoką precyzją, zwrotnością, solidną konstrukcją, dobrymi parametrami technicznymi i bezpieczeństwem eksploatacji.

W żurawiach tych dźwignica zamontowana jest na podwoziu samochodu ciężarowego lub specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym. Maszyny te składają się z wychylnego wysięgnika o dużym udźwigu i wciągarek. Dźwig halowy może być wyposażony w napęd mechaniczny, elektryczny lub hydrauliczny, a jego nieduże rozmiary pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Gdzie dźwig halowy znajduje zastosowanie?

Dźwigi halowe wykorzystywane są do prac montażowych, serwisowych, transportowych i przeładunkowych w zakładach. Znajdują one zastosowanie nie tylko przy transporcie urządzeń wewnątrz zakładu, ale również przy relokacji maszyn produkcyjnych i całych linii technologicznych. Bardzo wiele zakładów przemysłowych korzysta z usług wynajmu dźwigów halowych, którymi mogą przetransportować ciężkie maszyny. Skorzystanie z usług wypożyczalni wiąże się z dużo mniejszymi kosztami niż zakup nowego sprzętu. Dźwig halowy wynajęty wraz z jego operatorem od profesjonalnej firmy pozwoli sprawnie, bezpiecznie i szybko przetransportować nawet ogromne ciężary. Jest to możliwe za sprawą dobrze umieszczonego środka ciężkości.

Dźwig halowy ma także szerokie zastosowanie w działach utrzymania ruchu, gdzie działania dotyczą głównie zapewniania odpowiedniej infrastruktury technicznej. Wykorzystuje się je również do montażu i demontażu maszyn oraz urządzeń, głównie takich, do których jest trudny dostęp. Warto na koniec dodać, że gwarantują one także możliwość pracy na trudnym terenie i przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm