Zmieniamy linie produkcyjne - kiedy modernizacja, a kiedy wymiana?

Automatyzacja procesów produkcyjnych pozwala na zwiększenie wydajności produkcji oraz ma wpływ na poprawę pozycji rynkowej przedsiębiorstwa. Szanse na sukces w każdej z branż, mają przede wszystkim przedsiębiorstwa, w których produkcja przebiega w sposób wydajny i niezwiązany ze zbędną stratą czasu na poszczególnych etapach. Wyjaśniamy, dlaczego warto postawić na automatyzację przemysłową oraz w jaki sposób zmienić linię technologiczną, aby uniknąć dużych kosztów.

Modernizacja czy wymiana linii produkcyjnej?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie, bo wiele zależy od parametrów poddawanych indywidualnej analizie ciągów technologicznych. Wymiana linii produkcyjnej uzasadniona jest przede wszystkim w dwóch przypadkach. Po pierwsze - gdy modernizacja jest bardziej kosztownym procesem niż zakup nowego wyposażenia lub brak jest możliwości modyfikacji maszyn i urządzeń np. ze względu na ich przestarzałą budowę, niespełnianie norm bezpieczeństwa lub całkowitą zmianę metod produkcji.

Zarówno proces modernizacji, jak i wymiany linii produkcyjnych jest opłacalną inwestycją, dzięki której przedsiębiorstwo może zacząć osiągać wyższe zyski. Możliwe jest to na skutek zwiększenia wydajności produkcji oraz poprawy efektywności przebiegu procesów produkcyjnych.

Zalety modernizacji linii produkcyjnej

Modernizacja linii produkcyjnej to jeden z najlepszych sposobów na przystosowanie przedsiębiorstwa do wymogów współczesnego przemysłu. Automatyzacja przemysłowa jest koniecznością, która pozwala konkurować z najlepszymi w branży. Modernizacja linii produkcyjnej jest sposobem na stosunkowo szybkie i korzystne pod względem finansowym dostosowanie pracy urządzeń oraz maszyn do wymogów stawianych przedsiębiorstwom XXI wieku. W tym przypadku poszczególne prace nie wymuszają zwykle całkowitego przestoju w produkcji.

Zalety wymiany linii produkcyjnej 

Zakup nowego wyposażenia to ogromna inwestycja, która czasami okazuje się nieunikniona. Ma to swoje zalety, bo zakup dostosowanego do wymogów nowoczesnej produkcji oraz systemów bezpieczeństwa wyposażenia pozwoli korzystać z niego przed wiele lat, bez konieczności dokonywania większych modernizacji lub napraw. To niewątpliwie zaleta, jednak warto pamiętać, że wymiana linii produkcyjnej to także duży kłopot, który wiąże się z koniecznością m.in. demontażu i relokacji maszyn oraz ich złomowania. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu automatyzacji przemysłowej oraz demontażu maszyn, które m.in. przeznaczone są na złom. Wspieramy przedsiębiorców w dążeniu do sukcesu rynkowego, proponując innowacyjne rozwiązania, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb.

Wróć do bloga
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm